25 February 2018

    Motoryzacja, Samochody

    wypozycz-samochodKażdy przeciętny Polak posiada samochód. Często w gospodarstwie domowym wykazujemy nawet dwa auta, chociaż często posiadacze jednego pojazdu używają go od święta, a na co dzień poruszają się komunikacją miejską czy rowerem. Każdemu wydaje się, że jego samochód jest drogi, bo trzeba go zatankować, zrobić przegląd, naprawić. Wypożyczanie auta to w ogóle nieprawdopodobnie drogi pomysł i niewarty nawet rozważenia. Kiedy nie jest to prawdą?

    Samochód czasem warto wypożyczyć. Koronnym przykładem jest turystyka. Gdy wybieramy się do odległych krajów np. do Stanów Zjednoczonych lub Australii czy któregoś z państw afrykańskich nie bierzemy swojego auta. A tymczasem chcielibyśmy destynację pozwiedzać, niekoniecznie korzystając z miejscowych autobusów czy pociągów. Wtedy niezależność i swobodę daje takie wypożyczone auto.

    Oczywiście koszt paliwa jest ten sam jak przy własnym pojeździe, a stawka za wypożyczenie pokrywa także koszty napraw, przeglądów i ubezpieczeń. Dlatego jeśli liczymy czy jest to opłacalne powinniśmy zrobić podsumowanie własnych kosztów rocznych i porównać z ofertą wypożyczalni. Wtedy okaże się, że nie jest to taki beznadziejny pomysł.