14 July 2020

  Motoryzacja, Samochody

  Gdzie drewno rozbiórkowe można wykorzystać?

  Choć drewno pochodzące z rozbiórek kojarzy się z materiałem, który nadaje się tylko do wyrzucenia, w rzeczywistości można go na wiele sposobów wykorzystać. Dzięki temu stare drewno otrzymuje zupełnie nowe, drugie życie i może służyć jeszcze przez kolejnych wiele lat.

  Drewno rozbiórkowe bardzo często jest wyjątkowo cenne i wytrzymałe. Jest ono szczególnie poszukiwane przez osoby, które z rozbiórkowego drewna wykonują nowoczesne meble, lampy czy elementy wystroju wnętrza. Drewno rozbiórkowe świetnie też sprawdzi się do wykonania elementów małej architektury ogrodowej. Możliwości jest sporo, a jedynym ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia.

  Oczywiście, warto pamiętać, że nie każde drewno rozbiórkowe nadaje się do recyklingu i odzyskania go w zupełnie nowych celach. Czasem stare budynki, stodoły czy pomieszczenia gospodarcze są naprawdę w złym stanie – zamoknięte, zapleśniałe, porośnięte grzybami. W takiej sytuacji drewno raczej nie jest do odzyskania, gdyż takie pełne wilgoci deski nie będą dobrym materiałem do tworzenia czegokolwiek.

  Jednak suche, dobrej jakości drewno, nawet jeśli ma już podeszły wiek, będzie idealne dla dekoratorów wnętrz czy architektów. W ostatnim czasie widoczny jest trend powracania do natury – naturalne, stare drewno świetnie wygląda na ścianach czy nawet jako obicie sufitu. Jeśli więc nie wiesz, co zrobić z drewnem rozbiórkowym, możesz je wykorzystać na wiele ciekawych sposobów albo po prostu sprzedać. Sporo jest firm skupujących drewno rozbiórkowe, które nie tylko oferują atrakcyjne ceny, ale również odbierają deski bezpośrednio u sprzedającego. Można więc zyskać dodatkowe pieniądze i jednocześnie zaoszczędzić czas.

  Transport budowlany