Gdzie drewno rozbiórkowe można wykorzystać?
Choć drewno pochodzące z rozbiórek kojarzy się z materiałem, który nadaje się tylko do wyrzucenia, w rzeczywistości można go na wiele sposobów wykorzystać. Dzięki temu stare drewno otrzymuje zupełnie nowe, drugie życie i może służyć jeszcze przez kolejnych wiele lat.
Ile kosztuje drewno rozbiórkowe
Drewno rozbiórkowe bardzo często jest wyjątkowo cenne i wytrzymałe. Jest ono szczególnie poszukiwane przez osoby, które z rozbiórkowego drewna wykonują nowoczesne meble, lampy czy elementy wystroju wnętrza. Drewno rozbiórkowe świetnie też sprawdzi się do wykonania elementów małej architektury ogrodowej. Możliwości jest sporo, a jedynym ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia.
Oczywiście, warto pamiętać, że nie każde drewno rozbiórkowe nadaje się do recyklingu i odzyskania go w zupełnie nowych celach. Czasem stare budynki, stodoły czy pomieszczenia gospodarcze są naprawdę w złym stanie – zamoknięte, zapleśniałe, porośnięte grzybami. W takiej sytuacji drewno raczej nie jest do odzyskania, gdyż takie pełne wilgoci deski nie będą dobrym materiałem do tworzenia czegokolwiek.
Dekorator wnętrz a drewno rozbiórkowe
Jednak suche, dobrej jakości drewno, nawet jeśli ma już podeszły wiek, będzie idealne dla dekoratorów wnętrz czy architektów. W ostatnim czasie widoczny jest trend powracania do natury – naturalne, stare drewno świetnie wygląda na ścianach czy nawet jako obicie sufitu. Jeśli więc nie wiesz, co zrobić z drewnem rozbiórkowym, możesz je wykorzystać na wiele ciekawych sposobów albo po prostu sprzedać.
Sporo jest firm skupujących drewno rozbiórkowe, które nie tylko oferują atrakcyjne ceny, ale również odbierają deski bezpośrednio u sprzedającego. Można więc zyskać dodatkowe pieniądze i jednocześnie zaoszczędzić czas.