14 June 2024

  Motoryzacja, Samochody

  Zdjęcie punktowe RTG

  Stomatolog może zlecić wykonanie różnych typów zdjęć zębów. Wszystkie one wykonuje pracownia RTG we Wrocławiu. W związku z tym, nie będzie się miało żadnych problemów ze zrealizowaniem zlecenia. Najbardziej popularne jest zdjęcie punktowe, czyli takie, które pozwala na uchwycenie tylko jednego zęba, z którym pacjent ma problem.

  Dokładność zdjęcia RTG

  Takie zdjęcia odznacza się bardzo dużą dokładnością. Pokazuje dokładnie problem, co pozwoli na podjęcie właściwych decyzji, jeżeli chodzi o proces leczenia. Można także wykonać zdjęcie panoramiczne, na którym widoczne są wszystkie zęby.

   

  Takie zdjęcie wykonuje się wtedy, jeżeli stomatolog chce zobaczyć całą jamę ustną pacjenta i dokładnie ją ocenić. Na takim zdjęciu będzie miał taką możliwość, ponieważ będą na zdjęciu widoczne dokładnie wszystkie zęby, jakie w jamie ustnej ma pacjent.

  Zabiegi ortodontyczne a zdjęcie RTG

  Występuje także rodzaj zdjęć, który wykonuje się przed zabiegami ortodontycznymi. Takie zdjęcie pokazuje wszystkie zęby, ale także kości, tkanki, a także elementy zatok przynosowych. Lekarz będzie mógł dokładnie ocenić stan uzębienia pacjenta, co jak najbardziej przyczyni się do dobrania właściwej metody leczenia.

   

  Dobrany zostanie pacjentowi właściwy aparat ortodontyczny, który będzie w stanie wyprostować mu wszystkie zęby. Efekty leczenia będą dzięki temu najlepsze z możliwych, z czego można będzie się odpowiednio cieszyć.

   

  Pracownia RTG we Wrocławiu zaprasza na badanie tomografem.

  Transport medyczny