21 February 2024

  Motoryzacja, Samochody
  sprzęt kosmetyczny

  Rozwój technologiczny w kosmetologii i medycynie estetycznej postępuje bardzo szybko. Rezultatem tego są coraz to nowe techniki i metody dbania o nasz wygląd. Do najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań należą urządzenia do karboksyterapii. Karboksyterapia to zabieg kosmetyczny wykorzystujący do działania wstrzykiwany pod skórę dwutlenek węgla. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny oraz bardzo skuteczny. Sprzęt do karboksyterapii stosowany jest w celu spowolnienia lub nawet cofnięcia efektów starzenia, ale również do redukcji tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

  Czym dokładnie jest karboksyterapia?

  Karboksyterapia pobudza naturalne procesy odbudowy organizmu, które na skutek niezdrowego stylu życia oraz postępujące starzenia się organizmu, potrafią być znacznie spowolnione. Wprowadzenie dwutlenku węgla do skóry powoduje w jej komórkach stan zapalny, który jest naturalnym czynnikiem pobudzającym produkcję elastyny oraz włókien kolagenowych, czyli składników odpowiadających za młody wygląd skóry.

  Urządzenia do karboksyterapii uznawane są za przełom w kosmetologii ponieważ dają szybki efekt, który jest bardzo trwały, a jednocześnie sam zabieg jest bardzo bezpieczny. Karboksyterapia wykorzystywana jest także w klasycznej medycynie, do leczenia owrzodzeń, łuszczycy czy niewydolności żylnej.

  Dla kogo dedykowany jest zabieg karboksyterapii?

  Wskazań dla wykorzystania sprzętu do karboksyterapii jest całkiem sporo. Jednym z nich są worki pod oczami, których za pomocą dwutlenku węgla można się bardzo szybko i skutecznie pozbyć. Dzięki temu twarz będzie wyglądała na mniej zmęczoną i przede wszystkim młodszą.

  Zabiegi mogą również usuwać zmarszczki statyczne wokół oczu. Nadając tym samym naszemu spojrzeniu świeżości. Karboksyterapia bardzo dobrze sprawdzi się także dla odmłodzenia skóry w okolicy twarzy oraz dekoltu. Urządzenie do karobksyterapii stymuluje produkcję kolagenu co ma znaczący wpływ na stan naszej skóry, jej elastyczność i jędrność. Poprawa jędrności skóry sprawia, że zmarszczki stają się mniej widoczne. A to wszystko odejmuje nam co najmniej kilka lat, sprawiając że znów możemy się poczuć pięknie i młodo, niezależnie od wieku.

  Apteka