21 May 2024

  Motoryzacja, Samochody
  Ekologiczne pieluchy tetrowe

  Dzisiaj wszyscy staramy się żyć ekologicznie. Jest to bardzo ważne, ponieważ powinniśmy dbać o naszą planetę. Dlatego właśnie dużo mam decyduje się na pieluszki tetrowe lub muślinowe. Są one nie tylko ekologiczne, ale również sprawdzają się u dzieci, które są alergikami i których delikatna skóra nie toleruje jednorazówek. Zastanawiasz czy się warto korzystać z tego rozwiązania? Czytaj dalej! Poznasz kilka zalet ekologicznych pieluch tetrowych i muślinowych.

  Pieluchy tetrowe – ekologiczne rozwiązanie

  Ekologiczne pieluchy tetroweJak już wyżej było wspomniane – takie pieluchy są ekologiczne. Dlaczego? Ponieważ są wielokrotnego użytku. Zwykłe pieluchy trzeba wyrzucać, a ich biodegradacja może trwać nawet kilkaset lat! A maluchy potrafią zużyć takich pieluch około tony w pierwszych latach życia. Ekologiczne pieluchy tetrowe wykluczają ten problem, ponieważ po wypraniu w pralce, są nadal zdatne do użytku. Trzeba wspomnieć, że są one również bardzo chłonne, co zapobiegnie przeciekom.

  Dobra opcja dla alergików

  Dzieci mają delikatną skórę – wiadomo to nie od dzisiaj. Właśnie dlatego niektóre dzieci mogą mieć uczulenie na zwykłe pieluchy. Czasami założenie takiej pieluchy wiążę się ze swędzeniem co na pewno nie jest przyjemne dla takiego maluszka. Dlatego tutaj jedynym rozwiązaniem jest przewiewna i naturalna pieluszka tetrowa.

  Pieluszki muślinowe

  Drugą bardzo dobrą opcją są pieluszki muślinowe. Super miękkie i delikatne idealnie sprawdzą się przy delikatnej skórze dzieci. Nie przegrzeją maluszka, ponieważ są przewiewne (podobnie jak pielucha tetrowa), więc pozwalają na dobrą regulację temperatury. Trzeba jednak pamiętać aby prać je w niskich temperaturach, ponieważ wtedy długo zachowają swoją miękkość i kształt.

  Idealna pieluszka

  Czy idealna pieluszka istnieje? Jeśli dobrze dobierzemy pieluszki do naszych potrzeb – tak. Trzeba zwrócić uwagę na to, jakie dana pieluszka ma właściwości i czego od niej oczekujemy. Trzeba też pamiętać, że zanim sięgniemy po standardowe pieluszki jednorazowe, możemy również przemyśleć, czy jednak nie warto zatrzymać się nad pieluchami tetrowymi czy muślinowymi, które pamiętają nasi rodzicie czy dziadkowie.

  Uncategorized