21 May 2024

  Motoryzacja, Samochody
  import z Chin

  Na import z Chin współcześnie decyduje się coraz więcej mniejszych i większych przedsiębiorstw. Wszystko ze względu na atrakcyjne ceny, niejednokrotnie kilkukrotnie niższe od tych z kraju czy z jego okolic. Mimo, że import z dalekiego Wschodu może wydawać się kuszący, wiąże się z jednym – koniecznością przejścia odprawy celnej. Zanim jednak do niego dojdzie, warto upewnić się, czy w ogóle w tego typu interes powinniśmy wchodzić.

  Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem procesu importu?

  Rzeczą podstawową, bez której nie powinniśmy nawet myśleć o imporcie, jest znalezienie odpowiedniej firmy do współpracy w jego obrębie. Sprzedawca musi być rzetelny i zaufany i cieszyć się renomą na swoim rynku lokalnym. Choć jest to ciężkie do ustalenia bez znajomości języka chińskiego, jest też kluczowe. Zwłaszcza, że najczęściej będziemy musieli dokonać przedpłaty.

   

  Wskazówek nie musimy szukać na rynku chińskim (choć byłoby to najlepszym rozwiązaniem) – możemy po nie sięgnąć również do Polski, dowiadując się, czy jakaś firma współpracowała już z danym sprzedawcą i jakie są jej doświadczenia z tejże współpracy.

   

  Kluczowe w całym procesie okazuje się również ocenienie jakości importowanych produktów, Nie zaczynajmy od importowania mnóstwa rzeczy – najpierw zamówmy próbki w mniejszej (ale nigdy w pojedynczych sztukach) ilości. Miejmy świadomość, że sprzedawca wyśle przedmiot w najlepszej jego formie – podejdźmy więc do tego logicznie i zastanówmy się, czy tak powinien wyglądać w perfekcyjnej formie. Potem zastanówmy się, jak będzie wyglądał „o klasę niżej” – nie spodziewajmy się nie wiadomo czego. Za niską ceną wręcz musi się coś kryć i najczęściej jest to właśnie niższa jakość.

  Import z Chin – Podsumowanie

  Choć import z Chin może się wydawać opcją bardzo atrakcyjną, opłacalną i godną zainteresowania, rzeczywistość często jest inna. Wszystko zależy tutaj od konkretnego dostawcy, którego produkty chcemy importować – warto zadbać o to, by właściwie go sprawdzić i upewnić się, że robienie z nim interesów będzie dla nas korzystne. Zarówno pod względem sprawności całej procedury, jak i pod kątem jakości sprowadzanych z Chin produktów.

  Więcej informacji na: https://izntrade.com/import-z-chin/

  Uncategorized