15 July 2024

  Motoryzacja, Samochody
  Carrara płytki

  Szlachetna odmiana marmuru: Carrara

  Jednym ze szlachetnych odmian marmuru, a dokładnie białego marmuru, jest Carrara, zwana też marmurem karraryjskim, której nazwa pochodzi od włoskiej miejscowości, w której jest on wydobywany w naturalnej postaci, czyli miasta Carrara. Płytki wykonane z tego materiału charakteryzują się białym tłem z ciemnym użyleniem, które dają klasyczną, elegancką estetykę, która nadaje się do wykorzystania w nawet najbardziej ekskluzywnych i reprezentacyjnych lokacjach.

  Historyczne zastosowania

  Marmur Carrara znany jest ze swojej długiej historii zastosowań nie tylko w budownictwie, ale także sztuce. Sam Michał Anioł korzystał z tego materiału w swoim rzeźbiarstwie. Wykonana z niego jest np. „Pieta”. Odnaleźć go można chociażby w Kaplicy Sykstyńskiej.

  Estetyka marmuru Carrara

  Pod względem estetyki ten gatunek marmuru odznacza się swego rodzaju praktycznością, ponieważ do jego białej barwy pasują dodatki w niemal każdym kolorze. Nie ma co wspominać, że marmur jako taki ma ponadczasowy charakter, który opiera się wszelkiego rodzaju modom.

  Niemniej ostatnimi czasy wykorzystywanie kamieni naturalnych stało się właśnie swego rodzaju modą w dziedzinie dekoracji wnętrz. Nic dziwnego, ponieważ doskonale nadaje się do nowoczesnych, minimalistycznych zastosowań o charakterze industrialnym. Dość popularne stało się łączenie czerni bądź złota z tym szlachetnym rodzajem kamienia, którym jest marmur Carrara. Płytki Cerrara wykonane z tego materiału, w połączeniu ze wspomnianymi dodatkami, nadają pomieszczeniu wysoce reprezentatywny, elegancki i klasyczny charakter. Z tego względu marmur Carrara równie chętnie stosowany jest w mieszkaniach prywatnych co w obiektach publicznych.

  Oferta

  Salon kamieniarski Marbella oferuje produkty wykonane z tego szlachetnego materiału, sprowadzane bezpośrednio z okolicy miasta Carrara. Płytki o wymiarze 61 x 91,4 x 1,2 cm doskonale nadadzą klasycznego uroku Twojemu mieszkaniu, zastosowane na ścianach w charakterze płytek ściennych, jak płytek podłogowych. Jest to doskonałe rozwiązanie również w przypadku, gdy zamontowane jest ogrzewanie podłogowe.

  Uncategorized