4 December 2023

  Motoryzacja, Samochody

  Na rynku znaleźć można różne rodzaje bram. Różnią się one od siebie ilością miejsca jaką zajmują na podjeździe, sposobem otwierania oraz wyglądem. Poniżej prezentujemy bramy Opole jakie można zamontować na w swoim domu. Trzeba pamiętać, ze raz dokonany wybór jest bardzo trudny do zmiany, wymaga wiele pracy i jest bardzo kosztowne.

  Bramy przesuwne

  Bramy Opole przesuwne zwykle posiadają jedno duże skrzydło, które porusza się wzdłuż ogrodzenia po jego wewnętrznej stronie. Bramy takie są dobre jeśli nie posiada się dużej ilości miejsca przed czy za bramą. Trzeba natomiast zadbać o odpowiednią ilość miejsca z boku bramy.Często w przypadku takich bram stosuje się mechanizmy otwierające, jednak oczywiście można je otwierać także ręcznie.

  Bramy rozwierane

  Montuje się je na słupkach bocznych, a skrzydła otwierają się pod kątem 90 do 100 stopni. Do otwarcia wymagają sporej ilości miejsca przed samą bramą. Bramy rozwierane wyposażone są w rygiel blokujący i odpowiedni zamek. W przypadku takich bram również można zastosować hydrauliczne czy elektryczne siłowniki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ tego typu bramy są dość problematyczne w otwieraniu. Na rynku znaleźć można znaleźć modele jedno jak i dwuskrzydłowe.

  Bramy i ogrodzenia – wybór

  Każde z tych rozwiązań ma oczywiście swoje plusy i minusy i potrzebuje odpowiednią ilość miejsca z różnych stron. Bramy Opole rozwierane wymagają miejsca przed, bądź też za bramą (w zależności od kierunku otwierania), natomiast bramy przesuwne potrzebują miejsca z boku. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na zastosowanie elektrycznych bądź hydraulicznych siłowników. Ważnym elementem dobrej bramy jest także jej wygląd. Wszystkie te elementy mają wpływ na wybranie konkretnego model bramy.

  Transport budowlany