4 December 2023

  Motoryzacja, Samochody
  Blachy z miedzi

  Blachy miedziane, to jeden z droższych materiałów, wszechstronnie stosowany w przemyśle i budownictwie. Jego ogromną zaletą, jest wytrzymałość, która wynosi nawet 300 lat, oraz niezwykłe walory estetyczne.

  Gdzie stosuje się blachy miedziane?

  Blachy miedziane stosuje się głównie w budownictwie, a konkretnie w pokryciach dachowych. Materiał ten cechuje ogromna wytrzymałość na warunki atmosferyczne i korozję. Jest to materiał łatwy w obróbce, stąd też możliwe jest wykrajanie pojedynczych dachówek, lub większych arkuszy. Blachy miedziane są niezwykle atrakcyjne dla oka, a z upływem czasu zmieniają swoją barwę, pokrywając się szarozieloną patyną, czyli tlenkiem miedzi.

   

  Blachy miedziane znajdują również wszechstronne zastosowanie w przemyśle samochodowym, chemicznym, elektrycznym i grzewczym. Atrakcyjny wygląd sprawia, że materiał ten znajduj szczególne miejsce w twórczości artystycznej. Wykonuje się z niego rzeźby, meble, czy naczynia.

  Blachy miedziane – rodzaje

  Blachy miedziane, zwłaszcza te stosowane do pokryć dachowych, mogą mieć różną formę. Zazwyczaj stosuje się arkusze płaskie, ale na zamówienie klienta można wykonać elementy małoformatowe, które wyglądem będą przypominać rybie łuski, łupek, czy prostokąt. Bardzo popularne są także dachówki falowane, które kształtem nawiązują do tradycyjnej dachówki ceramicznej.

  Blachy miedziane, czyli piękno i praktyczność dla zamożnych

  Dach budynku pokryty materiałem miedzianym, prezentuje się niezwykle oryginalnie i elegancko. Blachy miedziane, to najdroższy typ pokrycia dachów. Nic w tym dziwnego, skoro jego jakość i trwałość nie ma sobie równych. Materiał ten, nie wymaga konserwacji, ale jego montaż nie należy do najłatwiejszych.

   

  Stąd też powinien być wykonywany tylko przez doświadczoną firmę budowlaną. Cena płaskiej blachy miedzianej, to około 200zł/m2. Są to bardzo wysokie koszty, które sprawiają, że obecność tego rodzaju pokryć dachowych, jest dość rzadko spotykana. (Więcej znajdziesz tutaj: http://impressmetal.pl/blachy-miedziane.php)

   

  Transport budowlany