5 June 2023

  Motoryzacja, Samochody
  samochód zabawka

  Czym bawią się Wasze dzieci? Bo fakt, że mają zabawki jest pewny. Przecież cały urok dzieciństwa polega na tym, żeby móc się bawić. Warto jednak wybierać takie zabawki, które nie tylko bawią, ale również wspierają proces poznawczy, umysłowy naszych pociech.

   

  Do tego warto wybierać zabawki, które są zdrowe. Nie zapominajcie o tym, że plastik w ogromnej ilości jest nie tylko szkodliwy dla naszych pociech, ale również dla naszego środowiska. Może więc warto spojrzeć na zabawki drewniane, które najpewniej większość rodziców używało za czasów swoich lat młodości?

  Autka z ekologicznego drewna

  Zabawki drewniane są naprawdę pomysłowe i kreatywne. Nie musicie się obawiać, że nie będą wspierały procesu rozwojowego malucha, czy też starszaka, ponieważ będzie wręcz odwrotnie. W sklepach można znaleźć najróżniejsze zabawki stworzone z drewna, które są na pewno plusem, jeżeli chodzi o ekologię. Poza tym nie zapominajcie, że jednak drewno jest bardziej odporne na małe, psotliwe rączki.

   

  Plastik nie jest tak wytrzymały i bardzo łatwo go wygiąć, złamać, itp. Więc sami widzicie, że za użyciem drewna podczas zabawy przemawia wiele rzeczy. Do tego możecie być pewni, że wszystkie zabawki pomalowane są bezpiecznymi farbami dla organizmu naszego dziecka.

  Wesołe i kolorowe zabawki drewniane

  Dla mniejszych dzieci wspaniałą propozycją będą układanki drewniane w najróżniejszych kształtach połączone z piramidą. W jednej części będzie można ułożyć chociażby wesołego żółwia. W kolejnej będzie można układać klocki od najmniejszego do największego lub na odwrót na specjalnym pachołku. Dla starszych dzieci fascynującą propozycją będą na pewno drewniane klocki magnetyczne, które będzie można ułożyć w przeróżne figury.

   

  Im więcej takich klocków, tym figury mogą być bardziej wymyślne. Dobrą zabawką zarówno dla mniejszych, jak również dla większych dzieci jest drewniane liczydło w prostej lub bardziej rozbudowanej wersji z kolorowymi kulkami. Dla mniejszych dzieci przyda się również drewniany sorter z kolorowymi klockami do układania.

  Zobacz drewniane zabawki dostępne na: Tamaja.pl/zabawki-drewniane

  Rozrywka